Péče o kabelky

Péče o kabelky

Pečujete správně o své kabelky?

Přestože snad každá žena miluje kabelky, zdaleka ne každá se o ně stará tak, jak si zaslouží. Péče o kabelky se přitom velmi podobá péči o boty, kterou většina dodržuje. Zřejmě si jen málokterá žena uvědomuje, jak je právě kabelka úžasnou částí našeho šatníku, která nám odpustí i nějaké to kilo navíc a stále nám skvěle padne! Pojďme se tedy naučit, jak jim dopřát tu správnou péči.

Kůže se vyplatí

Pokud toužíte po krásné kabelce, která bude vypadat jako nová i po roce každodenního nošení, musíte investovat do kvalitních materiálů. Textilové kabelky časem vyblednou, ty syntetické zase popraskají, ale kůže vydrží!

Pečujte o ni

V první řadě se rozhodně vyplatí koženou kabelku ošetřit impregnací, aby byla krásná, svěží a především chráněná před nežádoucími vlivy (mráz, déšť, vysoké teploty). Ať už sáhnete po sprejové nebo krémové impregnaci, zabrání tomu, aby se do kůže dostaly nečistoty, mastnota a vlhkost. Ochranný filtr však netrvá věčně! Každý měsíc je potřeba přípravek nanést znovu.Když už o kabelku řádně pečujete, pamatujte na to, že její životnost zkracuje i příliš velká váha obsahu. Snažte se svůj oblíbený kousek zbytečně nepřecpávat a ideálně kabelky střídejte, aby si vždy ta jedna mohla „odpočinout“.

Čištení není problém

Nějakému tomu zněčištění vnitřku nebo venku kabelky se nevyhneme. Když už k nehodě dojde, nezoufejte! K odstranění nejčastějších skvrn od jídla nebo kosmetických přípravků většinou postačí navhlčený hadřík. K očištění vnitřku kabelky zase skvěle poslouží mýdlová voda. Pokud skvrna nezmizí, sáhněte po čistící pěně nebo speciální čistící gumě, která odstraní i starší nečistoty.

Nadstandardní péče

V případě, že své kožené kabelce chcete dopřát hotové „lázně“, pořiďte si takzvaný impregnační tuk. Ten pomáhá udržet kůži její pružnost a dokonce ji dokáže renovovat, když už je ztvrdlá a popraskaná. Stačí jen nanést, nechat vsáknout a nakonec papírovou utěrkou setřít vše, co se nevstřebalo.
Podobné články

Jak nosíte kabelku?

Kabelka je pro každou ženu nepostradatelným doplňkem. A styl vaší kabelky o vás dokáže mnoho prozradit. Například, jaký máte vkus, jaké milujete barvy, jakou máte právě teď náladu. Věděla jste ale, že i způsob, jakým kabelku nejraději a nejčastěji nosíte říká, jaká jste? Odborníci na řeč těla dali hlavy dohromady a přišli na…

Pořádek v kabelce

Co o vás prozradí nepořádek ve vaší kabelce? Dámská kabelka je pro mnoho žen tajemnou komnatou, kterou si úzkostlivě střeží. Proč vlastně? Protože snad každá kabelka by zoufale potřebovala generální úklid, ale my nechceme, aby to věděl i někdo jiný, než jen její nositelka. Věděla jste, že kdyby „binec“ v našich kabelkách uměl mluvit, ledacos by o  nás prozradil? Jak to teda s tím nepořádkem v našich milovaných kabelkách je?